MAYMUN ÇİTMESİ TEKNİĞİ….STEFANINKİ usta sunar

kung fu

MAYMUN ÇİTMESİ TEKNİĞİ
Çing peng (
biz ona kısaca Ç diyelim…yok çok kısa oldu ya, Çing Pen iyi lan, ben sandım uzun bir isim, tufaya geldi, pardon) Çin in Pekin şehrinde yaşayan ,pirinç yiyen fakat büyük hayalleri olan bir gençtir.Gündüzleri bir kungfu salonuna gidip geceleride şehrin köhne bir düğün salonunda piyanist şantörlük yapmaktadır. Bir gece gittiği kung fu okulunun rakibi olan LU HENK in salonundan iki örencinin düğününde günün hit şarkılarını çalarken rakip okulun kızlarından biri ÇİNG i beğenir ve hayvan gibi kesmeye başlar… Fakat ÇİNG düşman salonun hocasından da it gibi tırstığı için kıza bakamaz bile..


Kız israrla ÇİNG i kesip, doğrayıp kuşbaşı yaptığı için durumu fark eden yalaka örenci YU (
biz ona kısaca Y diyelim…demeyelim mi?ananı, gene kısa isimmiş) Oğlanı hocaya şikayet eder..
Hoca da gelip ÇİNG PENG e:”_ ULAN pençesini dürttüğümün maymunu, ne bakıyon lan bizim okulun kızına??? mına kodumun ejderhası der…! Orgu kafasına geçirip onu bir güzel döver..ÇİNG direnmek istese de tekniği zayıf olduğundan fazla da bir varlık gösteremez..Çing çok sinirlenir , intikam yeminleri ederek salondan ağlayarak çıkar.

 

10 DAKKA ARA….(erken mi daha? yanlış oldu, devam abi filme, aç perdeyi)

 

Ertesi sabah ilk gördüğü yaşlı dilenciye uçan tekme atar!!(dilenciye? Niye ki? Ya bi yazının tamamını oku mk, kapat şu parantezi!) Dilenci çevik bir hareketle bu tekmeyi bloke eder. Ardından okkalı bir maymun çitmesi atar ,.Moruk bunu da gayet ivedilikle bertaraf eder. Çink gerçekten çok dellenir ,ve havada üçlü döner burgulu salto atarak bir tekme daha sallar. Vay şerefsiz moruk,  bunu da engeller yaaaaa. Çing iyice sinirlenir , yaşlı dilenciye :”___ Ulan ben senin yapacağın kunfuya atliim , madem bu kadar ustasın , niye dilencilik yapıyosun?? diye haykırır.. Dilenci sakin olmasını , intikam duygusunun tehlikeli bir dürtü olduğunu söyler… Çing de :”_Bırak lann traşı , klasikleşme “diyerek öfkesini dışa vurur. Dilenci dayı ayağa kalktığında Çing resmen şoke olur(hani bakiim, bu mu şoke halin? Hacıı, allahın adını verdim kapa şu parantezi, ittir git başka yazıya),çünkü yaşlı adam kördür!!! Moruk onu evine götürür..

Slide1

 

Ev hiçte dilenci evine benzemiyordur..Zİra dışarda kum torbaları ,kungfu tahtaları , ve bacak germe makaraları vardır.(hepsi IKEA onların, ben sana sööliim..ha tamam sustum abi..ee sonra?).. Dİlenci ÇİNG e çay ikram eder ve istediği eğitimi vermesi için 5000 dolar ister..Çing:”_ oha lan çüşşşş ben o paraya van daym dan eğitim alırım ,hadiii yap kıyakkkk dayı, sensei, mastır, usta, moruk, dükkan yeni bakem ayağımız alışşsın , hadiiii bak siftah et hele “diye diye zar zor 1000 dolara anlaşırlar….


Dilenci TAİ CHİ yapmak için dışarı çıkar bu arada Çing odaları gezmeye başlar ..Duvarlarda deişik ejderha figürleri , kenan evren posterleri ve bilardo oynayan köpek tabloları vardır. Bir adet te maykıl jackson posteri vardır .İlgisini çeker , sorar ; dilencide o resmin amerikadan maykıl ceksın diye ünlü bir kung fu ustasının olduğunu resmi karete kid diye bir örencisinin yolladığını söylese de Çing içinden dötüyle güler…


Dilenci Çing e çuvaldan yapma bir elbise vererek yatmasını , sabah eğitime başlayacaklarını izah eder….Çing tahtadan ,gayet rahatsız bir yerde yarı kıçı açık yatarken bir yandan da düşünür :” ulan mk, bize de rahat battı haa, ne vardı sanki intikam alacak yaa, efendi efendi takılsaydık diye içinden geçirirken verdiği 1000 doları hatırlayarak hemen uykuya dalar…
Gecenin bir vakti kafasına dökülen bir kova buz gibi su ile aniden zıplar ve dilenciye :” Ulan çakıcam ta senin öreteceğin kunfuyu yaa ,hocaysan hocalığını bil ,ejderha maşşağı !!! diye isyan eder.
Dilenci bunun da bir eğitim olduğunu , bedeninin uyusa da ruhunun hep uyanık kalması gerektiğini izah eder…
o GÜN kaşıkla pilav yemeyi , çiftetelli oynamayı öğrenir,Gece yattığındaysa keriz olduğu hissine kapılır…
Gece tekrar yatar ve o yorgunlukla uyuyakalır …Gecenin bir yarısı kıçında bir elin gezdiğini fark eder ve çok pis irkilir…
Kıçını o yaşlı dilenci okşamaktadır..Çing o sinirle bağırır, çağırır fakat dilenci sakin bir ifade ile bunun da bir eğitim olduğunu öfkeyi kontrolün önemli olduğunu söyleyerek okuyucuya kıps! kıps! diyerek göz kırpar. Çing bunu görür ama görmemiş gibi yapar, sonra düşünür, adam zaten kör lan ne görmemiş gibi yapıyon diye söylenir kendisine.


O gün akşama kadar kafesteki iki maymunun mücadelesini seyrederler.Bu arada Çing kafesteki dişi maymunla muhabeti kurar ve duruma dayanamayan erkek maymun kafesi terk eder.

Slide5

 

Günler günleri takip eder , çing artık manitasıyla kafeste dahi kalmaya başlar..Eleman artık bütün hareketleri rahatlıkla yapabilmektedir..EE kadın milleti adamı maymun eder derlerdi de inanmazdık ..doruymuş demek ..
Dilenci sabahları kafese fıstık fındık , kaysı ,üzüm hoşafı atıp canavar gbi ense kebabı yapmaktadır.. 1000 doları repoya yatırmanın verdiği hazla sırıtmaktadır.


Çing bir gün ağacın en tepesine asılmış bir karpuzu uçan tekme atıp tuzla buz edince ; Dilenci artık eğitimin bittiğini ,istediğini dövebileceğini ,kralı gelse mına koyacağını söyleyip aragazı vererek Çing i yollar…Çing dilencinin keh keh lafını duymamazlıktan gelir ama parmağını sallayarak içinden tehdit etmeyi ihmal etmez.Çing sevgilisini öperek tekrar geleceğini söyler ve yola çıkar….


Çing kendisini döven hocanın okulunun kapısına gelir ,kısa bir sessizlikten sonra okulun kapısını havada 3 parende ve iki şıpagat atarak döner çitme atar ,kapıyı kırarak direk içeri dalar….

Slide4
Hoca ile yüzyüzedirler artık… Hoca:”___ ÇÜŞŞŞŞ Lan dingonun ahırına mı giriyosun ,tipini şeettiğimin maymunu!!” deyince ÇİNG “__maymun anandır, hamşo !!”der…ve
Kavgaya tutuşurlar, Çing baya bir mücadele verse de yinede çok pis dayak yer…

Slide3
Film Çing in ağzı burnu dümdüz vaziyette dilenciden 1000 dolarını geri istemek üzre yola çıkmasıyla son bulur…

FİLM BİTTİ, DAĞILIN!!..YENİ SEANS GELECEK…

 

 

Bir cevap yazın