BAŞLANGIÇ SEVİYESİSİN…BAŞLANGIÇ KALACAKSIN…stefanınki ustadan 80lerden bir ninjalı yeni yazı

Öncelikle şu fon muziğini verelim alttan ; var ya yeşilçam müziği, hani ölen eski yıldızlarımızın geçtiği acıklı şarkı.
Öyle ifil ifil çalsın fonumuz.

Zİra bu konu çoğunlukla dram içerir eyy okur, öyle şaka maka da değil; harbiden okurken 1983 yılına gidecek , her yerin dantelle kaplı olduğu, hanımların sürüden kovulmuş erkek aslanı tadında saçlarla dolaştığı ,tuhaf renkli çekyatların belimizi büktüğü yıllardayız. Hani derin dondurucu büyüklüğündeki dev alman malı VHS videolarda gündüz saatlerinde hanımların küçük emrah , küçük ceylan , küçük maykıl ceksın ( yok lan bu pek uymadı , gerçi oda ilk başlarda küçük bir çocuk olarak başladı da kimse ona niyork sitide , ne bilim los encılıs sitide “küçük maykıl ” demezdi ) izlediği zamanlar.tt_112_1612364a1d391e3f06abe59b5437d39030ae9e8_f511


Filmleri izlediği , gece çökünce evin abaza ergenlerinin ve babalarının sırayla Alman yapımı cinsellik içerir bile demeye utandığım aşırı kaba filmler izlediği yıllardayız. Ben o yılllarda kadın deyince çiçolina yı , zerrin doğanı, zerrin egelileri biliyorum. Onun dışında mahallemde hatta ülkemde başka kadınlarında olduğunun farkında bile değilim.( Baya baya mala bağlamışız, neyse   )

Çeşitliliğin neredeyse sıfır olduğu noktadayız aga öyle böyle değil , cebinde bok gibi para olsa en fazla bakkala gider, ya petibör püsküyüt yada en fazla dido yersin .

ulker-potibor-1-kg-1000x1000

Geneline bakarsam mutlu olduğumuz yıllardır diyebilirim. Belli çağlarda karne hediyesi fixti en fazla bisan yada beldesan pislet alınırdı ki onun heyecanı sanki bir asır sürecek sanırdın. O zamanlarda Almancı diye tabir ettiğimiz gurbetçi dayıların biz başlangıç seviyesi insan evlatlarına ettiği iki büyük zulum vardı. Birincisi BMX pisletler getirip yegenlerine hediye etmeleri, 2.ncisi de ayılı şeker dediğimiz ( bu yıllarda haribo filan deniyor ) şekerlerden çok az tadabilmemizdi. Devasa boyutlardaki çukulataları tadmak sıfır ihtimaldi , zira mahallenin lokum-zeytin ikilisine dadanan mevlüt teyzeleri o çukulatalar daha yola çıkmadan çoktan somurmuş olurlardı.​

Neyse o yıllarda nisan aylarında ortaya çıkan telli arabalarımız ve haziran aylarında ortaya çıkan pisletlerimiz en sevdiklerimizdi. Ben telli arabamı öyle bir süslemiştim ki ; Tahminen “çin keranesi “tabiri dahi o telli arabam ile başlamştı.Al sana bi başlangıç seviyesi efsanesi daha bro .020823WireCarSamu1

O zaman yeni yeni kadın ile erkek arasındaki farkları algılamaya başlıyoruz, salağın önde gideniyiz , genlerimizde uludağ gazozu dolanıyor ( bakkaldan almaya paramız yetmezdi yanlış anlama , tanıdık tanımadıkların düğünlerine , sünnet törenlerine dadanıp midemizi delene kadar içerdik mk . Dediğim gibi zekamız yeni yumurtadan çıkmış bi ketta karetta ile eşitti kısaca )

Ben daha ilkokul 4 deyim ilk defa aşık olmuşum , ama aşk nedir onu bile bilmiyorum. Şimdi hatırladımda o zaman lambalı ışıklı filan kasyo saatler yeni çıkmış .Bende almışım bi şekilde onlardan. Ama salaklığa bakar mısın aşık olduğum kıza yaklaşma yöntemimize ” derya bak kasyomun düğmesine basınca lamba yanıyor gel tuvalette göstereyim karanlık bi yerde ”   ilk tokat ilk hayal kırıklığı nedir anladın mı ?

280x157-oq8

O tokat aşkı iyice körüklemişti , ben tutku seline belenmiştim , sevdiğim kadının gözüne girmeliyim . Ne mi yaptım? Dur sakın gülme “..kerim tahtanı bak , okul bahçesindeki ayva ağacına çıkıp kız geçerken çattadanak saldım kendimi aşağıya , tam kızın yanına “çotttttank” diye bir efektle yığıldığımı hatırlıyorum, daha sonrasında müdürün beni tokatladığını ( ulan vijdansız , ulan aşktan anlamaz müdür, sevdik olm kızı sevdik diyorum tokatta neymiş? ben belimin sancısından ayakta duramıyorum o zalım tokatlıyor yaramazlık etmişiz diye )

53668

Sonrasında bu aşkın ayarı mayarı kaçtı dayı .Beden dersinde serbest çalışma var ben kızın aşkından gözü dönmüş vaziyette kendimi şu komandoların sallanarak ilerlediği yüksek demirlere attım. Amacım demirleri 2şer üçer tutarak Tarzan tadında bir performans sergilemekti .Fakat atladığım teknik bir detay vardı:

O yıllarda hazır giyim sektoru sıfır, altımdaki eşofmanımsı şey komşu abilerden yadigar , ve lastığı bakkaldan alma ,sonradan dikilme don lastiklerinden. Haliyle ben yüksekte ninja edasında ilerlerken arkalı önlü yüksek basınca ve gerilime dayanamayıp istifa etti don lastıklığınden , “bağımsız aday olacam lan !!” nidaları atarak kopup çıktı eşofmanımdan. Eee taktir edersiniz ki o yıllarda fakiriz , başlangıç seviyesiyiz her dalda ilkeliz, tam da tahmin ettiğiniz gibi don da yok altta afedersiniz, eşofman yerçekimine kapılıp dötümüzden sıyrılınca teneffüse çıkan çocukların çığlıkları eşliğinde dötümü tuta tuta kaçtığımı hatırlıyorum . Ve yine aynı müdürden dayak seansı ,detay vermiyim yüksek desibelli acı çığlıkları attım sadece ama yılmadım. Aşacaktım bu mkodumun başlangıç seviyesini…

hqdefault

Ninja gibi ilerlemek” demiştim üst satırlarda hatırladın mı ? OHOOOOO uçmuşun sen bilader kusura kalma instagramdan hatunlara yaranacam diye kedi resmi paylaşmaktan aklın gitmiş senin. Neyse işte benim başlangıç seviyesinden kurtulma ümitlerimde ninjalarla ilintiliydi unutma bunu okey ?
Vidyo dönemine girmişiz ( lan sanki çağ atlar gibi oldu bu eheheh , yontma pislet çağı, Vhs betamax vidyo çağı ) O yıllarda kusana kadar çin menşeili kungfu filmleri izliyoruz , bu dönemi ninja filmleri baya bi salladı diyebilirim.
Ben o karanlık tiplerden baya bi hoşlanmıştm , bi sis bombası atıp ninjaya dönüşüyorlar ve ortalığın tabiri caizsse mına koyuyolardı. Aklıma bir fikir geldi .Proje şuydu : “Aşık Ninja konsepti ” evet şaşırma ! Buydu projem ve şu an kulağa ne kadar salakça ve absürt geliyorsa o zaman o kadarda mantıklı gelmişti mk.

deluxe-kids-black-karate-costume

Mahallemizde karete kursuna giden bir arkadaşımdan ödünç karate kıyafeti aldım , kafamada anamın yazmalarından birini araklayıp ninja başlığı uydurdum. ( gerçi biraz oryantalist bir yorum oldu diyebilirimm : Düşünsene lan üstünde “alpay karete” yazan br karete kıyafeti ve kafada kenarları oya işlenmiş bir ninja maskesi :D :D )

BİTMEDİ, BU HİKAYE BİTMEZZ!!!  Devamı çok yakında…

 

Bir cevap yazın