BAŞLANGIÇ SEVİYESİSİN…stefanınki ustanın gerçek yaşanmış öyküsü devam ediyor…2, ve 3, part aynı anda…

Birinci bölümü unutanlar için yazının başı..

Başlangıç seviyesisin öyle kalacaksın Part 2- HAREKETE GEÇME ZAMANI

dürüm

Planıma göre 2 adam tutup okulun arka bahçesindeki kömürlükte saklanacaktım , o anlaştığım iki eleman aşkıma , nazlı yarime salça olacaklardı, bense aniden iyiliğin sembolü, efendiliğin kalesi bir beyaz ninja olarak ortaya çıkıp çocukları bi güzel pataklayacaktım kaçarken de yüzümü hafif gösterip onun kalbine , duygularına aşk iksirimi zerk edip uzaklaşacaktım oradan…Öyle mi oldu sizce?

saban
Film mi lan bu? kahraman her seferinde başarılı olsun, havada mermiler uçarken bi tanesine denk gelmesin?  ne bileyim ninjalar üzerinden gidersek havada gelen 12343 adet ninja yıldızını çevik hareketlerle atlatıp bi de üstüne utanmadan ağzını burnunu dümdüz etsin kötü kalpli ninjaların ? ya da son 2 saniye kala bomba patlamadan mavi kabloyu kessin? ( sırf traş o işler bilader gerçekte olsa adam altına zıçar o durumda ki adam filmde bırak altına yapmayı bi de cepten muhabet ediyor efbiay müdürüyle yuh yaniii )

A Thai bomb disposal expert at work in Bangkok

Aşkımız bir film gibiydi demek isterdim ama gerçeği öğrenip ajanlara ana bacı sövmek isterken ağzı kendinden kapanan Neo’nun yaşadığı bir matrix şokuydu aşkımız.Kaşıkları büken budist veletler diyordu ya “:_Kaşığı asla bükemen Niu’cum ;Onun yerine şöyle düşün ,Bir kaşık yok , çatalda yok sende yoksun zaten. Senin ben ananı bacını s””kim neocum”
Hah işte tamda buydu aldığım lezzet. Hani bir yerde kavgaya girecek olursun adamlar birden kalabalıklaşırlar , seni dozer ezmişe döndürürler, sen yerde “_daşşşşş , daşşşşş yokmu lannnnn ” diye zırlarken yaşadığın acı zoruna gitmez de çetenin en ufak veleti sana bir güzel aile içeren küfürler eder ya; Hah işte En çok o koyar adama niucum.

NEO

Neyse konuyu dağıtmayalım. Planımı harekete geçirmek için fizibilite araştırmalarına giriştim hemen. Önce okulun irikıyım, hem tırsak hem de boğazına düşkün çocuklarıyla bir istişare toplantısı yaptım ( ehehe bu ne lan holdinglere cv veren görmemiş üniversite mezunu gibi laflar ;Yok fizibilite yok istişare eheheh)
has

Çocuklarla sıkı bir pazarlığın sonunda 2 şer tost ikişer kolaya anlaştık.Sonrasında olayın gerçekleşeceği arka bahçenin ordaki kömürlükte incelemeler yaptım. Kömürlüğün sote bir yerine ninja kıyafetlerimi zulaladım .Anlaştığımız gibi vakanın vuku bulması için (noluyo len “vaka” , “vuku” görende ceza avukatının çaycısı sanır bizi ehehe ) 3ncü teneffüste benim hepsinden önce oraya gidip kıyafetlerimi giyip hazırlanmam gerekiyordu fakat zamana da ihtiyacım vardı .Eee olm orjinal ninja değiliz ki ;Çakmayız , sis bombası felan uzun iş uğraşılmaz. ..2. ders teneffüsünde tebeşir tozu yutarak ateşim çıkmasını sağladım ve dersten ayrıldım , eve gidiyorum ayağına dersten çıkıp doğru arka bahçedeki kömürlüğe süzüldüm. Hademeyide kollayarak içeri sızabildim. Kıyafetlerimi giydim nasıl havalıydım görmeliydiniz beni.
enter-the-ninja-white-ninja

Aslında başıma şekilli bir rak şok bandanası da bağlasam hiç fena olmayacaktı fakat 80 li yıllardayız dayı ne rak şoku , bırak piskeleti ; Kamyonlar da bile amortisör namına bşey yoktu ( Nerden mi biliyorum? Benim babam kamyon şöförüydü , bmc bi kamyonu vardı ,ara sıra gezmeye götürürdü beni .Yollarda en ufak bir çukurda 2 metre zıplamaktan organlarım yer değiştirmişti aga )

Teneffüs zilinin çalmasıyla millet yemlenen tavuklar gibi okul bahçesine dağılmıştı , ben kapı aralığından biricik sevdiceğimin ve ona salça olacak kiralık zalımların gelmesini bekliyordum. Aniden bir tıkırdı duyuldu. Lan meğer hademe içerde ense yapıyormuş , kapıdan kömürlüğe öyle bir geçiş yaptım ki ;Gerçekten ninja olma potansiyelimin olduğuna inandım birden…

Kömürlükten çatıya uzanan merdivenden yukarı ok gibi fırladım, çatıdaydım , bulutlar ve gökyüzü savaşmak için idealdi demek isterdim, ama öyle olmadı malesef …Çünkü ben çakma ninja kıyafetiyle çatıya çıktığımda dibimizdeki apartmanın balkonlarından sokağa mandal fırlatan veletler beni görünce harbiden gerçek ninja sanıp çığlıklar atarak içeri kaçmışlardı. Birden kaos hakim oldu mk .Sonrası daha berbattı apartmandaki kaos zirve yaptı , O veletlerin anneleri de balkona çıkıp bana önce terliklerini , topuklu ayakabılarını sonrasında denkleyemeyince saksı zerzavat ne buldularsa fırlatmaya başladılar.
adana_cakmak_caddesinde_intihar_girisimi_h51723

Düşünsenize tam bi rezillik ; Sevdiceğini , gül yüzlü yarini kurtarmak için gelen beyaz ninja birden tarla basan maymun muamelesi görüyor , toplumda genel bir nefret ve şiddet hakim . Ben bi o tarafa bi bu tarafa üstüme gelen mahalle karısı oklavalarını , terliklerini , topuklu ayakabılarını , menekşe ve begonya saksılarını absorbe ediyorum , aynı anda okulun bütün ahalisi toplanmış ( müdürde dahil ) canlı canlı “atın intikamı” filmini izliyorlar… En son çarem kalmayınca uçarak o topluluğun üstüne atladığımı , sonrasında “annnneeeeee” diye ağlayarak yere yığıldığımı hatırlıyorum.

DEVAMI VAR, YOK DEĞİL…AMA ÖNCE Bİ AYILAYIM, KENDİME GELEYİM, KOLONYA FELAN…

AYRILMA!, YAKINDA BURDAYIM.

KANAL DEĞİŞTİRME!, BAŞKA FORUMLARA GİDEYİM DEME!…

Aha geldim, söz verdiğim gibi. Biz de yamuk olmaz hacım…

Başlangıç seviyesisin öyle kalacaksın Part 3..YARALARI SARMA ZAMANI

Uyandığımda yanımda annem , karşımda aynı zalım müdür ben ve alpay karete yazılı ninja kıyafetim hep birlikteydik , müdürün odasındaydık.Müdür bu sefer nedense ılımlıydı, sakindi , gözlerinde nefret ve şiddet namına en ufak iz yoktu. M.kdumun resmen sevgi pıtırcığı kesilmişti bi anda başımı okşayan tonton amcalara dönmüştü.

Bana şöyle dedi : Evladım sen çok güzel bir kardeşimize benziyorsun .Seni anlıyorum ama bu aşktan sana fayda yok , sevdiğin kız şu an oğlumla konuşuyor ( o yıllarda flört , aşk yaşama gibi terimler yoktu : “Konuşmak” demek aşk yaşamak , flört etmek vesaire anlamlara tekamul ediyordu ) Hem benim oğlumun amiga 500 ü de var , bmx ide var .Senin neyin var ? Ödünç alınmış alpay karete kıyafetinden ve don lastiği kopmuş bir aşofmandan başka ? ( lan tam türk filmine döndü mk utanmasa çekte yazar şimdi “kızımın peşini bırak al sana açık çek” hesabı )

Çok rencide oldum , kalbim kırılmıştı , sevdiceğim beni bir BMX e ve Amiga 500 e satmıştı.

AMİGA

Hırs yaptım anasını satim , ama soğudum da kızdan. Zaten beş para etmezdi o amiga 500 ler , dandirik bir Pagman oyununu yüklemek için teybe benzer bir cihaza kaset koyup en az 10 saat oyunu yüklemesini beklerdiniz. Nalet olsun öyle aşka lanet olsun öyle amiga 550 e , ve lanet olsun müdüre ve oğluna deyip çekip gittim oradan. Kalbime gömdüm bu aşkı , zaten umudumda kırılmıştı kadınlara dair.

Sigaramı yakıp sahilden ufuğa bakıp gizem tripleri atmak istiyordumda ufacık velettim. Yapamazdım da dayak yerdim Gemlik sahillerinde dolanan zibidilerden…

EYFEL

Çok içime kapanmıştım , kimseyle konuşmaz olmuştum. O yıllarda oğlunuzu mutlu etmek için alınabilecek fazlada bişi yoktu. Yalnız videolar o yıllarda çok az kişide olurdu. Mahalle eline kaseti aldığı gibi oraya misafirliğe gidip çekirdek çitleyerek acıklı filmler izlerlerdi. Yani o yıllarda evinde videosu olan bir aile aynen bugun presidınt obama ve ailesi kadar önemli şahsiyetler olurdu…Babam bu durumuma çok üzülüp beni kenara çekti , Dedi ki “_Oğlum sana bu aşktan fayda yok , gel gidelim sana coşkunlar ticaretten (Gemlikliler çok iyi bilir bu beyaz eşya mağazasını ) aslan gibi video alalım kafan dağılır biraz. Ulan ne yavşak ne basit adammışım o an fark ettim aga ; İki dakkada sildim kızı hafızamdan ,Artık evimde videonun olacağı heyecanı sarmıştı tüm bedenimi…

755547

Sonrasında gittik Coşkun Ticaretten aslan gibi sony betamax vidyomuzu aldık. ( kayıtlı olan videolar çok pahalıydı o zaman , zaten gerekte yoktu ne kaydedecektik ki trt den? dandirik kovboy filmleri mi ? ) Sadece oynatma özelliği olan vidyomuzu alıp aslanlar gibi geldik evimize.Bendeki sevinci anlatamam ,resmen dötüm kalkmıştı aga resmen egom tavan yapmıştı. Deryayı unutmuştum , artık okuldan eve gelince evimiz kum gibi manitalar kaynıyordu. popüler bir adama dönüşmüştüm okulda…Yalaklanan yalaklanaydı okulda görmeliydiniz. Amiga 500 lü , BMX li o müdürün zalım oğlu bile hafta sonu evime gelmeyi teklif etti ama zktir ettim ibneyi , işim olmaz öyle adamlarla…

bx

Giriş seviyesini aştığımı hissediyordum , kendime olan güvenim de tamdı .Orta okula giden , benden 3 yaş büyük sarışın ,dünya güzeli bir kız vardı mahallemizde. Bir gün bakkalda denk geldik bununla. Bana dedi ki : “Stefaninkicim seninle başbaşa olup Süper Ninja3 filmini izlemeyi öyle istiyorum ki anlatamam…” Nutkum tutulmuştu ama karizmadanda taviz vermemiştim. “_Tamam bebeğim , 2 hafta sonra ailem istanbula gidecek ,evde tek olacağım .Cumartesi günü bekliyorum seni ”

VAN

Eve giderken artık kesin emindim , aşmıştım m.kdumun başlangıç seviyesini…
2Hafta sonra günlerden Cumartesiydi , ailem erkenden İstanbula gitmişti , hemen bir limonu kesip elime sıktım ve saçlarıma Con travolta havası verip ,tütün kolonyamı da sıkıp beklemeye başladım manitayı. Kapı çaldı manita elinde “Kan sporu” kaseti ile, aşk dolu gözlerle bakarak şöyle dedi :
“_2 Haftadır bu filmi bekliyordum sıra ancak bana geldi ,başbaşa izleyelim mi tatlım?”
“Ayıpsın bebeğim ennihayetinde bir yerden başlamak lazım ”

The end

SONRASINDA NE Mİ OLDU?

IRZ

AMA BU BAŞKA HİKAYE..K.İ.B sevgili okur…

 

Bir cevap yazın