Size “BİSİKLET KURYE” kullanmak yakışır…

+90 543 804 4842  Bu numarayı kaydedin, işinize yarayacak.

Aşağıda uzun bir tanıtım yazısı bulacaksınız. Kendimce özetlersem:

  • Hepimiz, her zaman bir şekilde kargo veya kurye kullanıyoruz. Neden bisikletli arkadaşlarımıza bir şans vermeyelim?
  • Ayrıca biz bisikletliler boş zamanlarımızda neden kuryelik yapmayalım? Hem gezi hem iş olarak düşünün. Bisikletli kuryenin her zaman bisikletlilere ihtiyacı var. Bunu bir düşünün…

Daha fazla bisikletçi…
Daha çok ama daha küçük kapasiteli araçlarına güvenen Bisiklet Kurye,beklenmedik durumlarda bile devamlı ve kalıcı olarak kusursuz hizmet sağlama becerisine sahiptir.
BISIKLET KURYE
Çevresel faydaları….
Sürdürülebilirliğe adanmışlık
Bisiklet…
Ekonomik Faydalar
Bisiklet Kurye olarak, en güvenilir ve ekonomik biçimde çözüm ortağınız olmak için durmadan çalışırız. Fiyatlarımız hız ve mesafeye göre hiç bir farklı ücret talep etmeksizin belirlenir. Bizler ekonomik bir hizmet verebilmenin, birazda işletmelerin güvenerek bütçe hesabı yapabileceği sabit fiyatlarla çalışmaktan geçtiğine inanıyoruz. Böylelikle fiyatlarımız sürekli dalgalanan benzin fiyatı karşısında, herhangi bir değişiklik göstermez. Bizler asla sizden yakıt ücreti talep etmeyiz.
Bisiklet Kurye Kimdir
Karbon Nötr Teslimat
Bisiklet Kurye olarak küresel tehditlerin en başında gelen karbon salımına sebep olmadan, çevreci dağıtım hizmetleri sunmaktayız.

İçinde yaşayıp, geliştiğimiz eko sistemden ödün vermeden, mümkün olan en kaliteli kurye hizmetini sağlamak için kurulan sektördeki ilk firma olma
özelliğini taşıyan Bisiklet Kurye.
Tüm teslimatlarını bisiklet sürücüleri tarafından gerçekleştirerek trafikteki motorlu araç sayısını azaltmayı, çevre bilincinin artmasına da katkıda bulunmayı hedefler…

Bisiklet Kurye’yi tercih ettiğinizde, aktif olarak iklim değişikliği ve yerel çevrenize yayılan zehirli
gazların salınımını azaltmak için mücadele etmiş olursunuz.
Bu gün lider iş kolları, şirketlerinin de faaliyetlerini çevreye olan etkileri azaltmaları ve sürdürülebilirlik üzerine çalışmalar yapmak için çaba harcamalarını fark etmişlerdir. Isletmeler aynı zamanda, rekabete dahil olabilmek için operasyonlarının her anında hızlı ve isabetli olmak durumundadır. Kurye hizmeti kullanıcılarıysa alıdkları hizmetin kalitesinden ödün vermeksizin en uygun bedelle çalışmak ister. Iste tüm bu kriterler Bisiklet Kurye’nin dört mevsim boyunca, şehrin her bölgesine verdiği kurye servisinde biraradadır.
Bisiklet binmek şehir içi ulaşımının en etkili biçimlerinden biridir. Ortalama büyüklükte bir arabanın üretimi için harcanan enerji ile 100 bisiklet üretmek mümküdür. Aynı zamanda, kurye hizmeti için motorlu taşıt yerine bisiklet kullanıldığında, bunun ulaşım alt yapısına binen yükünüde hafiflettiğini göz önüne alabiliriz. Böylelikle cebinizden ödediğiniz vergiler ile oluşan bir kaynağı korumuş olacaksınız.
Kaynakların muhafazası

Otomobil Otobüs Tren Yaya Bisiklet
4.827 kj 2.386 kj 2.302 kj 0.259 kj 0.092 kj
Kirliliğin önlenmesi

Bisiklet Kuryeyi tercih ettiğinizde, aktif olarak iklim değişikliği ve yerel çevrenize yayılan zehirli gazların salımını azaltmak için mücadele etmiş olursunuz. Bu zararlı gazlara örnek vermek gerekirse:
Karbondioksit
Karbonmonoksit
Polisiklik Hidrokarbonlar
Nitrojen Dioksit
Nitrojen Monoksit
Sülfür Dioksit
Formaldehit
Benzen
Güvenilirlik ve Verimlilik
Motorlu taşıtlarda oluşan mekanik arızaları tamir etmek güçtür. Basit bir patlak lastik bile büyük bir gecikmeye sebep olabilir. Bisiklet Kurye olarak, araçlarımızı seyir esnasında, kendimiz tamir edebilecek beceriye sahibiz. Patlak bir lastiği ya da vitesleri tamir etmek, fren ayarı yapmak gibi pek çok durum için gerekli ekipmanı sürekli yanımızda taşırız. Araçlarımızda yine de tamir edemeyeceğimiz bir arıza ile karşılaşırsak, bölgedeki diğer sürücülerden yardım alırız teslimatları zamanında gerçekleştirebilecek rotalarda çalışır.
Verimliliği gelişen kanıtlanmış bir teknoloji
Günümüzdeki tüm iş kolları sınırlı ve kısa zaman sonra tükenecek olan enerji kaynaklarına nasıl bağımlı olduklarının farkına varıyorlar. Dünyanın en büyük şirketleri sürdürülebilir taşımacılık yöntemleri bulmak için uğraşmaktadır. Biz Bisiklet Kurye olarak, aslında yüzlerce yıllardır gözümüzün önünde duran bir çözüm öneriyoruz:
Tasarımında ve malzemede gelişmeler olsa da, temel fonksiyon hep aynı kalmıştır.
Insan kasları sayesinde dönen iki tekerlek. Bu iki kaynak hiç tükenmeyecek!
Avantajlarını düşünün
Bisiklet kuryelerin günlük araç masrafı 5krş./km(günde 5 TL) ‘dir.Motorlu kuryelerin günlük araç masrafı bunun 10 katıdır.
Bisikletlerin trafik sıkışıklığına karşı bağışıklığı vardır! en kötü trafik senaryosunda bile yoluna devam eder.
Istanbul’da iş günleri trafiğin yoğun olduğu saatler 08.00-20.00 FREE arası toplam 12 saattir.
Bisikletler daha hızlı durabilir,daha yüksek manevra kabiliyetine sahiptir.
Bir bisikleti neredeyse istediğiniz her yere park edebilirsiniz.
Bisiklet kurye sürücüleri basit teknik aksaklıkları tamir etme becerisine sahiptir.
Kapsamlı faydalar
Ister bağımsız bir işletme sahibi olun,ister bir toplum gönüllüsü ya da isterseniz büyük bir şirketin en iyi fiyat teklifini aldığından emin olmak isteyen bir yöneticisi olun.Makul ve sabit ücretlendirme sistemimiz her müşterimiz için geçerlidir.Buna ek olarak ,BisiKlet kurye’den hizmet almaya devam etmek için herhangi bir aylık sabit ücret ödemenize gerek yoktur.Hizmetlerimizden aynı uygun fiyatlarla,istediğiniz sıklıkta yararlanabilirsiniz.
Yerel Ekonomiyi Korur
Global işletmelerden ise, yerel işletmelerin hizmetinden faydalandığımızda ekonominin gelişmesine daha fazla katkıda bulunmuş ve kendi işiniz/organizasyonununuz için daha faydalı olursunuz.
Düşük fiyatlar, garantili hizmet
Eğer yerel bir kurye servisine bütçe ayırdıysanız,bütçenizin karşılığını tam almak istersiniz.
Bisiklet Kurye’de olabilecek en düşük fiyatlarla çalışan sürdürülebilir,bir iş modeli tasarladık.
GÜN İÇİ TESLİMAT
Dosya, evrak ve 25 kg , 20 desi ye kadar tüm gönderileriniz adresinizden alınır ve teslimat adresine ulaştırılır.

12:30’dan önce alınan tüm gönderilerinizi aynı gün saat 19:00’a kadar teslim edilir.13:oo Sonrası, teslim alınan gönderileriniz ertesi gün 12:30,a kadar teslim edilir.

Hemen bir kurye ihtiyacınız için bizimle iletişime geçin,90dk içinde gönderinizi teslim alalım,90dk içinde teslimat adresine ulaştıralım.
14 ay sahada,güvenli yollar,güvenli sürücüler,kurallar,kurye,kargo taşımacılığı,
hakkında bilgiler topladık uygulamalar ile deneyimledik.

Yeni bir sektör geliştirip,istihdam sağlamayı hedefledik.Gelecek nesillere daha yaşanır,insan odaklı,alternatif
enerjilerin kullanılabileceği, Etik ve Yeşil yaşam için sürdürülebilir bir iş modeli geliştirdik.
İnsan güçlü kaynaklar üreterek ekonomik gelir kazanabilineceğini ispat ettik.

Bisiklet Kurye;

İki kelimeden oluşmakta, sürücüsü olmazsa tek başına mükemmel bir araç olamıyor ne yazık ki

Kurye, sürücü kimliği taşımakta..

Bisiklet Kurye olarak,güvenliği ön planda tutmayı amaç edindik.
Kadrosunu, trafikte hareket eden diğer motorlu taşıtlardaki araç sürücüleri gibi düşünmeyi bilen, profosyenel sürücülerden olusturmaya calistik.

Teslimat halinde ^^Madde #46 Karayolunda en sağ şeridi kullanır ve diğer taşıtlar ile aynı sorumlulukla hareket eder^^kurallara uyan ciddi sürücüler ile kararlı, profesyonel bireyleri, kadromuza katmayı hedefledik,

Bisikletin manevra kabiliyeti daha yüksektir.
Durma mesafesi diğer araçlardan daha kısa sürededir,
Teslimat aracı olarak kullanıldığında çevreci, ekonomik ,hızlı,güvenli bir araçdır

Bisiklet Kurye Dağıtım ve Reklamcılık Hizmetleri
Osmanlıdaki ilk bisiklet kuryeler…
Kanuni Yükümlülüklerimiz.
2918 sayılı TCK KARAYOLLARI Trafik kanununda ise Bisiklet için bulunan başlıca maddeler ;
1) Trafikte araçlarımıza saygı duyulmamasının temel sebebi, bizim bisikletimiz bizim gücümüzle çalıştığından saygı duymayan kişilerin altındaki havaya ve çevreye zararlı araç kadar hızlı yol kat edemez. Onlar ise hız tutkunu oldukları için havayı kirletir ve gidecekleri yere zamanından önce vardıklarını zannederler. Oysa bunun sebebi “Madde 3c (10) bendi: Bisiklet motorsuz bir taşıttır.” maddesini küçümsemiş olmalarıdır.
Madde 3 c (10) bendi : Bisiklet motorsuz bir Taşıttır.
2) “Madde 37; Sürücü için “Ehliyet” ve taşıt için “Plaka” gerekmez“‘
3) “Madde 46 Karayolunda en sağ şeridi kullanır ve diğer taşıtlar ile aynı sorumlulukla hareket eder.” Burada küçük bir püf nokta var ki genel de okuyucunun maddeyi okurken 3 kelimeden sonra diğer maddeye geçer. Aslında önemli olan cümlenin ikinci bölümüdür. “Diğer taşıtlar ile aynı sorumlulukta hareket eder!” Bisikletimizde bir otomobil veya en basit olarak motosikletin özellikleri bulunmaz. Mantık olarak bize daha çok saygı göstermeleri gerekir. Fakat bu madde gereği her sürücü kurallara uyacak ve şartlar ne olursa olsun eşit hareket edecektir. Örneğin, kırmızı ışıkta arabalar duruyorsa ve bisikletli olarak biz de aynı istikamete ilerliyorsak kırmızı ışıkta durmalıyız. Yani kırmızı ışık yanınca kaldırıma çıkıp devam edip ileride tekrar yola atlamamalıyız.

4) Ulaşmak istediğimiz noktaya giden yol üzerinde ayrıca bisiklet yolu bulunuyorsa bisiklet sürücüsü olarak oradan ilerlemeliyiz. Eğer bisiklet yolunun bulunduğu yerlerde biz hala anayol üzerinde ilerliyorsak tam anlamıyla suçluyuz ve oluşabilecek bir kazada suç %100 bizimdir. Kanunlarda bu konu hakkındaki madde gayet net olarak “Madde 66 Bisiklet yolu olan yerlerde karayolunda sürülemez.”

5) Madde 66 a.) bendi Karayolunda ikiden fazla bisiklet yanyana sürülmez.”

6) ) “Madde 66 b.) İşaret verme dışında, çift elle sürülmemesi ve genel kurallara uyulması zorunludur.” kuralı gereği sadece dönüş yapacağımız hatta duracağımız zamanlarda bir elimizi bırakarak dönüş yapacağımız yönü belirlemek gibi hareketler dışında eller bırakılmamalı! Yani radyasyon yayan cep telefonu teknolojisinin tam tersine çevreyi kirletmeyen bir bisiklet kullanırken “Free Hand” özelliğiniz yoktur.

7) “Madde 66 c.) Yük ve eşya taşınamaz.” Bu madde bir çok bisiklet kullanıcısını ya da uzun turlar hedefleyen bisiklet ile yeni tanışmış insanları belirsizliğe düşürebilir. Sürekli bisiklet aksesuarlarının yenisinin çıkması ile yük taşımak için geliştirilen bisiklet taşıyıcıları size belirli kilogramlara kadar yük taşımanıza izin veriyor. Hatta bu madde üzerinde bir düzenleme yapılması gerekiyor diye düşünüyorum.

8) “Madde 37: Bisikleti karayolunda sürmek için 11 yaşını bitirmiş olmak yeterlidir.” Bu madde anne ve babaları ilgilendiren en önemli bisiklet içerikli maddedir. Çünkü ülkemiz şartlarında çocuklarımızı bisiklet ile değil karayoluna evimizin önündeki 50 metrelik sokağa bile bırakmaya korkuyoruz. Her an bir araba köşeyi hızlı döner ya da çocuğumuz birden sokak dışına çıkar diye düşünürüz. En başında haklıyız. Fakat 11 yaşına kadar bir çocuk bisiklete binemezse yetişkin yaşlarında büyük bir keşkeye dönüşebilir. Bisiklet çocukluğumuzun en güzel, en özgür yıllarının bir oyuncağıdır. Bu şekilde hayatımıza girer ve bu şekilde bize hayat verir.

Kara yolların da kaza durumda bisiklet kurye sürücülerinin ve karşı tarafın yapması gerekenler;
Kaza sonucu yaralanan ve herhangi bir hastanede tedavi gören kazazedelerden bu tedavilerine karşılık hastane tarafından ücret talep edilemeyeceğinin belirtildiği raporda, 2918 sayılı trafik kanun, ”herhangi bir trafik kazası sonucu yaralanan kişi, en kısa sürede hastaneye yetiştirilmek ve gereken tedavinin yapılması” hükümlerini içeriyor.
Yönetmeliğe göre, ”hastane acil servisi, kendisine gelen kazazedenin’ maddi durumu, sosyal güvencesinin olup olmadığına ve hastanın özelliğine bakmadan, gereken tedaviyi ve müdahaleyi herhangi bir ücret talep etmeden yapmak zorunda.
Bu tedavi sonucu oluşan masrafın ise sağlık bakanlığı, karayolları trafik döner sermaye işletmesi tarafından karşılanacağının belirtildiği rapora göre;
vatandaşların haklarını bilmediği için sorunlar yaşandığını ve hastanelerin bu kanundan bihabermiş gibi gözüküp, vatandaştan para talep etmelerinin suç olduğu belirtildi.

Karayolların da bisiklet ile yapılan maddi hasarlı kazalar da tutanak tutulması durumun da hasarı karşı tarafın trafik sigortası karşılamaktadır.

Fiyatlar ve bölgeler

1.bölge 2.bölge 3.bölge 4.bölge 5.bölge 6.bölge 7.bölge 8.bölge
1.bölge 5.00TL 8.50TL 9.50TL 12.50TL 10.50TL 5.50TL 12.50TL 16.50TL
2.bölge 8.50TL 7.50TL 12.50TL 16.50TL 8.50TL 8.5TL 11.50TL 18.50TL
3.bölge 9.5TL 12.50TL 7.5TL 9.50TL 16.50TL 13.50TL 18.50TL 10.50TL
4.bölge 12.50TL 16.50TL 9.50TL 8.50TL 18.50TL 16.50TL 19.50TL 9.50TL
5.bölge 10.50TL 9.50TL 16.50TL 18.50TL 8.50TL 12.50TL 10.50TL 19.50TL
6.bölge 5.00TL 8.50TL 13.50TL 16.50TL 12.50TL 5.00TL 16.50TL 18.50TL
7.bölge 12.50TL 11.50TL 18.50TL 19.50TL 10.50TL 16.50TL 9.50TL 24.50TL
8.bölge 16.50TL 18.50TL 10.50TL 9.50TL 19.50TL 18.50TL 14.50TL 11.50TL

Abone Müşteri
1.bölge 2.bölge 3.bölge 4.bölge 5.bölge 6.bölge 7.bölge 8.bölge
1.bölge 10.00 TL 12.00 TL 16.00 TL 19.00 TL 16.00 TL 12.00 TL 19.00 TL 22.00 TL
2.bölge 12.00 TL 10.00 TL 19.00 TL 21.00 TL 16.00 TL 13.00 TL 16.00 TL 24.00 TL
3.bölge 16.00 TL 19.00 TL 11.00 TL 12.00 TL 21.00 TL 19.00 TL 24.00 TL 17.00 TL
4.bölge 19.00 TL 21.00 TL 12.00 TL 11.00 TL 24.00 TL 22.00 TL 26.00 TL 16.00 TL
5.bölge 16.00 TL 16.00 TL 21.00 TL 24.00 TL 13.00 TL 19.00 TL 14.00 TL 27.00 TL
6.bölge 12.00 TL 13.00 TL 19.00 TL 22.00 TL 19.00 TL 12.00 TL 22.00 TL 24.00 TL
7.bölge 19.00 TL 18.00 TL 24.00 TL 26.00 TL 14.00 TL 22.00 TL 14.00 TL 30.00 TL
8.bölge 22.00 TL 24.00 TL 17.00 TL 16.00 TL 27.00 TL 24.00 TL 30.00 TL 14.00 TL

Ekstra Bölgeler İçin Lütfen İletişime Geçin
Bisikletin Güzelliği
Peşin Müşteri

1. HAFTA 2. HAFTA 3.HAFTA 4.HAFTA
GRAM
0-50 3.00 TL 2.75 TL 2.50 TL 2.25 TL
51-100 3.25 TL 3.00 TL 2.75 TL 2.50 TL
101-250 3.50 TL 3.25 TL 3.00 TL 2.75 TL
251-500 4.00 TL 3.75 TL 3.50 TL 3. 25 TL
501-750 4.50 TL 4.25 TL 4.00 TL 3.75 TL
751-100 5.00 TL 4.75 TL 4.50 TL 4.25 TL

Motorlu araçlar ile…..
Bizim istediğimiz sadece bisikletlilere ait bir yol
Şehrin içinde hareketli billboard ekibimiz markanıza prestij katar
Bazı bölgeler de hızımız da iddaalıyız!!! Toplu taşıma araçlarına entegre olan bisikletler kullanıyoruz.

Fosil ve Nükleer yakıtlara alternatifiz…
Kirletmeden Ekonomide Büyümek Mümkün
Karbon Nötr Teslimat Aracı
Her koşula hazır…
BİSİKLET
sözleşmelerimiz ile……
gün içi acil teslimat
KİRLETMEDEN EKONOMİDE BÜYÜMEK MÜMKÜN

Bisiklet kurye çalışanları fikir birliği modeline uygun şekilde düşüncelerini dile getirme haklarına sahiptir….

herkes birbirinden sorumludur, çalışma arkadaşlarımız arasında hiyerarşi yoktur
Bisiklet Kurye karşılıklı yarar ilişkileri kurarak yapısını güçlü tutmayı vizyon edinmiştir.
Efendisi değil bir parçası olmaya çalışıyoruz
Basarılı kadın sürücülerimizi destekliyoruz
Bisiklet kültürünün yaygınlaşması için,özel sektörün hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz
Toplu gönderim
Biz sadece; bisikletli sürücülerin,yayaların motorlu araç kullanıcılarının,ne canlarını nede mallarını,riske atmadan ulaşım sağlayacak yollar istemekteyiz.
Akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirli ve tehlikeli kimyasal maddeler
Bozulabilecek, dökülebilecek veya kötü kokulu gıda maddeleri ile teneke ve plastik bidon içinde sıvı yağ, ham deri vb ürünler
Uç kısımları köşebent ile kapalı olmayan sivri uçlu, delici kargolar
Yaylı yatak ve demonte olamayan mobilyalar
Ziynet eşyası, çek, senet, altın, döviz, nakit para, gibi kıymetli evraklar ve yasal olmayan kargolar
Barkot dışında özel kalemle kodlanmış çuvallar
Diğer kargolara sinebilecek koku yayan ürünler
Ambalajı olmayan açık gönderiler
Ambalajının açılması ve dağılması sonucu kırılabilecek ve diğer kargolara zarar verebilecek eşya ve malzemeler
DOĞAYI KORUMAYA ve BİSİKLETE YÖNELİK FAALİYETLER DEKİ TÜM DERNEK VAKIF VE AKTİVİSTLERİ DESTEKLER EVRENSEL UYARILARI DİKKATE ALIR
SESIMIZIİ YÜKSELTEN KURULUSLAR
Sesimizi duyan kuruluslar

Etik ve Yeşil
Yaşam İçin
Bisiklet
Taşınması yasak maddeler
+
kdv
REKLAM HİZMETLERİ
seninki
kaç
vites
www.bisikletkurye.com.tr
Ekolojik gezgin Rüzgar Yolgezer
Avrupa yakası / Anadolu yakası geçişlerde fiyat farkı vardır.
Saatli ve randevulu teslimatlar için lütfen iletişime geçiniz.

 

Bir cevap yazın