Sayibinden Sitesinde Pahalı piskeleti ucuza nasıl alabilirsin? Bir Ölücüyü öldürmenin yöntemleri

Öncelikle meraba yegenim.

Anlıyorum heyecanlısın, piskeletine atlayıp dağlarda kırlarda iks kanturi mekanlarda akmak istiyorsun , Belki de mahallende çok sevdiğin kızın dikkatini çekme arifesinde planların var ( ani frenle takla atmak , çamurlu caddelerde hoplaya hoplaya dolanmak , bakkaldan dönerken tam gaz gidiyosun manitan aniden ara mahalleden önüne çıkmış sen freni bi koyuyosun zınk diye ona yol veriyorsun kibarca , hatun sana teşekkür ediyor ama senin (“hebebe bebe”) dilin kitlenıyor konuşamadığından hatun tarafından “sempatik , iyilik sever ama eblek bi çocuk ” damgası yiyorsun.( Elli kere dedim bayır yukarı maşayı kitle , bir bayanla tanıştığında sanki bayır aşağı peygamber vitesi gidercesine ve umarsızca çeneyi ve maşayı aç )
Funny-Bike-23-of-24

 

Belki de kız o anda watsapından yeni selfilerini paylaşıyor kankalarıyla ,o yüzden bu kibar çocuk hareketin kaynayıp gidiveriyor
Neyse bu pilanına yardımcı olmaya çalışayım .

Şimdi sana havalı , agresif , sert bir mtb lazım ama malum öğrencisin anangilde cimri, fazla para da koklatmıyor sana…
Funny-Bike-18-of-24

Neden mtb dersen şimdi senle uzun uzun yol bisikleti mi, dağ bisikleti mi tartışmasına girmeyeceğim .Ne bileyim koçum daha havalı geliyo bana mtb ler ( bu konuda ırkçıyım evet ayrımcıyım da ama özümde iyi biri sayılabilirim )

01874_031-576x415

Gelelim bu havalı ve pahalı piskeleti nasıl ucuza ve kolayca alabileceğini öğretmeye..
Madde madde anlatıyorum dinle : ( şişşş lan iki dakka konsantre ol koçum dalarım Allahıma )

1.Öncelikle sahibinden koma üye ol ve aratma yaparak pahalı mtb leri gözüne kestir. Ve hemen hepsini favorine al ama bi yandan da kıllandır adamları..( bi favorine al bir vazgeç filan ) .


2.Biraz sabırlı ol hemen atlayıp pazarlığa girişme yoksa zaten özünde havalı olan bu arkadaşlar daha da havaya girip fiyatı yükseltebilirler..Aradan biraz zaman geçsin , ufak ufak sanki ömrün redbull isviçre dağları mtb yarışlarında geçmiş gibi kısa kısa ve isteksiz cümlelerle sorular sor ( yarış gördümü bu x bey ? , kadroda çatlak mı var acaba ?  kaynımın bisikletine ne kadar benziyorrrr gibisinden )

27-funny-bicycle-cartoon-300x289

3.Bu arada sahte bir ” satılık downhill bisiklet ” ilanı açıp fiyatı 20 bin tl filan yap ki piskelet sahipleri senin bu rahat tavırlarından kıllanıp profilini inceleyip ilanını görüp yelkenleri suya indirsinler. Bu aşamadan sonra çok dikkatli olmalısın. Sana özelden muhabet amaçlı sorular soramaya başladıklarında hafif danimarkada yaşayan türk aksanıyla yine kısa kısa yanıtlar ver . Mesela : (” abi bisikletin harikaymış , hiç yarış koştun mu ? __” naynnnn vünderliş ausgerate behammen perdon türgjem çok zayif canimm yarişmmadim sadeje işe gidip gelmek şu anda ” )


4.Onlar bisikletini satmak istediğini belirten cümleler kurduğunda sen gündemi değiştir maksat kafalar karışssın. Ama bi yandan da sadece yazları mahallede dolanmak için bi piskelet aradığını filan söyle ( ki o zaman kompedantlarını uzun uzun anlatmaya fırsat vermemiş olursun.)

Indian-Funny-Street-Cleaning-Service

5.Kafaların iyice karıştığı ve artık ilanlarına ilginin en az olduğu bir anda istedikleri fiyatın çeyreğini ver . (“İşine gelirse ” stili yaklaşım işe yarar)

 

6.İşlem tamamdır hadi bakim doğruuuuu piskeletini almaya yalnız gelirken kaskını takmayı unutma .Hadi  canım benim

Indian-Funny-Dog-Cart-Picture-287x300

Bir Ölücüyü öldürmenin yöntemleri…Stefan usta , her türlü çek, senet, mafya işleri

Evet sevgili forumdaşlar .
Bir kez daha sizinle buluşmanın heyecanı içindeyim , ah bilseniz sizleri nasıl özledim…
Sevgiye ve saygıya dayalı bir ilişkimiz var evet ; Farkındayım.
Bugünki yazı dizimde hepimizin kabusu olan “ölücüleri” nasıl öldüreceğimzin yöntemlerini anlatmaya çalışacağım . ( Şimdi bazı denyolar hemen eline bir bıçak ya da silah almasın , buradaki “öldürme ” mecazidir , aynı yemek tariflerinde geçen soğanın pembeleşmesi ya da hamurun kulak memesi kıvamına gelmesine benzer, gerçi ömrü hayatımda ne pembeleşen bir soğana rasladım ne de kulağmla eşit yumuşaklıkta bir hamura…O kısma hiç girmeyeyim )


Öncelikle kimdir bu ölücü kesim ? Bu çok muhim , eğer düşmanımızı tanımazssak onunla savaşamayız öyle değil mi ? Bu kesim aslında özünde efendi insanlardır fakat 21 . yüzyılın tüketimi dayatan kapitalist toplumlarında oluşan bir tür zombiler diyebiliriz bu gençlere .Ay ışığında vampire dönüşen bir ölücüyle şahsen dövüşmüşlüğüm de var detaya girmeyeyim.

Bu insan evlatları boş kalan tüm zamanlarında 2. el sitelerinde dolanan bir kesimdir ve ihtiyacı olsun olmasın her türlü ürüne salça olma eğilimleri vardır. Mesela sahibinden komda ben eskiden bir pembe kamp çadırı ilanı açmıştım dişi bir ölücü çeyrek fiyatına istemişti çadırı .”Napçan hanım abla sen çadırı ?” dediğimde de “_ rengini çok beğendim koltuk takımlarıma çok uyuyor , kesip perde yapçam” demişti ben ise acı ile zevk arası br duygu seline bizzat kapılmıştım .

Bu insan evlatlarının en karakteristik özelliklerinden biri de talip olduğu ürün hakkında en ufak bir fikre sahip değillerdir ;
Mesela ben bir kadro ilanı açtığımda ölücü bir klüb başkanı ( 3. lig amatorden ) bana mesajla şunu sormuştu :” bilader yedekleri ve kaleciyi almazssak kaça olur ? bir de kargo senden olursa iyi olur ”
O an bulabildiğim ilk rak şok maşaya kafa attığımı hatırlıyorum. (kendi maşam değil tabi kerizmiyim , tur arkadaşımın piskeletinde
ki maşaya attım çaktırmadan )

Bu insan evlatlarında aslında para çoktur ama genelde paraları vadeli hesapta yatar; bir gün ağız tadıyla kaliteli bi yemek yemeye kıyamazlar .
Bi tanesiyle tam ekmek ayran 2 TL tavuk dönercide rastladım . O hayın ve zalım kişilik ustayla kavga ediyordu ( usta : ” ulan içinde tavuk döner olmayan tavuk döner mi olur ??” diye bağırıyordu o da zevk çığlıkları atarak :” usta içine sadece marul koysan , ayranda ekşi olsa kaça olur ?” diyodu resmen .Oracıkta ağladım umarsızca inanın bana ….

Neyse gelelim bunlarla savaşma yöntemlerine ;

1. Bi kere ilanınızı açarken “ölücü kesim yaklaşmasın ” gibi başlıklar koymayın. Bu onları daha da tahrik eder.

2.Fiyat koyarken astronomik rakamlar koyun ki zaten ürünü bilen size gerçek fiyat üzerinden teklif verecektir . Ölücü ise çeyreği bile çok geleceğinden vazgeçecektir.

3.Unutmayın ki bu zalımlara korktuğunuzu asla belli etmeyeceksiniz , bunu hissederler daha da agresifleşirler .Aliexpress komdan ölücü kovucu alabilirsiniz ben denedim 50 metreye kadar koruyor .

4.Eğer ürünü ilana verdiğinizde o gece dolunay varsa vampir ölücüler çıkabilir ben ilanınıza sarımsak ve gümüş mermi fotoları koymanızı tavsiye ederim.( haç filan koymayın olm gavur musunuz korkmuyorlar zaten küllüm yalan o iş )

5.Eğer paraya çok skışıp ta bir ölücüye ürün sattıysanız ve elden teslimse buluşmaya giderken yanınıza emanet alın . Ben bu iş için çok eski model bir hidrolik rak şok maşa koyuyorum belime , üstüme de uzun palto giyiyorum çok kral bir randevu oluyor , hele arabamdan inerken beni bir görseniz hastam olursunuz .Hayal edin bi siyah gözlük , siyah uzun palto slow movşın hayal edin ama ( yavaş çekim len işte ) arabamda kurtlar vadisinin saund treki çalıyor dındın dın dın dınndıddndndn( cendere parçası olm yuh tanımadın mı ) Hayal etmeyin vazgeçtim

not : ha unuttum bu tipler bi de çok kısa sorular soruyorlar genelde anlaşılmıyor hangi dilde konuştukları mesela benim bi ilanıma şu soru geldi : “kaç vi? ”