Yol Bisikletlerimizin Fotoğrafları

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Emre Akkanat tarafından paylaşıldı.

1. Emre Akkanat

Emre Akkanat

Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar,yol bisikletlerimizin fotoğraflarını bu başlık altında paylaşalım :) Ben başlıyorum;

reactoilk.jpg
    reactoilk2.jpg
    reactoyeni4.jpg

2. veloforum

veloforum Administrator Yetkili Kişi

Meslek:
    Mak.Müh.
    @Emre Akkanat Aero kadro bisikletler gerçekten çok göz alıcı; düz yolda bariz avantajlı ama tırmanma konusunda biraz sıkıntılı.

Son düzenleme: 10 Ekim 2015
    STEFANINKİ ve Emre Akkanat bunu beğendi.
  3. Emre Akkanat

Emre Akkanat

Meslek:
    Öğrenci
    Soğuk soğuk soğuk Instasize_1016190253.jpg

4. veloforum

Meslek:
    Mak.Müh.
    Evet, uzun kollu forma zamanı geldi.
    Ancak ben uzun kollu forma takımı yerine, çok daha ucuza alınabilecek termal içlik görevi görecek bir takım almanızı ve üzerine normal kısa kollu forma ve taytı giymenizi tavsiye ediyorum. Pantalonun altına giyilen külotlu çoraplardan ama kalitelisi biraz, tüyleri havalandırmayan.
    Uzun kollu forma seti yol bisikletinde hareketi engelliyor zira.

STEFANINKİ bunu beğendi.
  5. Emre Akkanat

Emre Akkanat

Meslek:
    Öğrenci
    Kışlık termal uzun forma setim, içliklerim, ruzgarlığım var :) uzun tayt biraz hareketi engelliyor

STEFANINKİ bunu beğendi.
  6. chnkrmz

chnkrmz Misafir

benim sadece uzun taytım yoktu onu aldım. kışlık için olanı daha hiç denemedim. onu denediğimde bende bişeler yazarım artık

STEFANINKİ bunu beğendi.
  7. Yavuz S.

Yavuz S.

Meslek:
    Endüstri Müh.
    Benim Bisiklet Projemin Buradan ipuçlarını vereyim o zaman :)
    2013 Focus İzalco Pro Ag2r La Mondiale Team Replica Karbon Kadro
    Dura-Ace 7900 Set (Aynakol Hariç)
    FSA 2015 SL-K LIGHT BB386 Karbon Aynakol 610 gr :)
    FSA Trimax Carbon 50mm Jant Seti
    San Marco Carbon Sele
    Easton Karbon Gidon-Gidon Boğazı-Sele Borusu
    Vittoria Tubular Lastikler.
    Look keo max 2 karbon
    vs vs.. :)
    Veeee
    Garmin edge 520 :)

Tahminim : 2,008 Gr Dura-Ace Set + Aynakol +1710 Gr( Jant 1452 Gr + Lastik )+ 1235 Gr Kadro(960 Gr) + Maşa(365 Gr)= 4943 Gr
    Diğer ıvır Zıvırlar ile 7 Kilo barajının altında kalacak diye umuyorum. Çabalarım o yönde :)

Bakalım Parçalar halen kargoda elime sadece Aynakol - Jant Ve Garmin geçti. Kasımın Sonuna doğru yola çıkartmış olurum herhalde :) Aynakol , Sele ve Garmin Hariç Bütün parçalar 2.EL aldım .. Bu arada o kadar ballıyım ki Garmin Gümrük Yemeden elime geçti sadece 0,6 Kuruş ödedim :)
    bisiklet.jpg

Merida ise satılık :) İlk Buradan söylemek istedim. :) Tiagra dan Ultegraya oradan Dura-Ace.. Herkese nasip olur umarım :)
    P_20150927_091236_1_p.jpg

Son düzenleme: 16 Ekim 2015
  8. veloforum

Meslek:
    Mak.Müh.
    Her şeyiyle dört dörtlük bir bisiklet geliyor @Yavuz S.
    Tubular lastiklerle bir de, 7 kilogramın altında olacağını şimdiden söyleyebiliriz; pedal dahil bile olabilir hatta. Kadrosu en hafif bisikletlerden birisi İzolco.
    izo.jpg
    Resimdeki Di2 İzalco yu almaya niyetlenmiştik bir ara biz de, bir arkadaş için.

Desenize, bisiklet gelince Yavuz dan güzel inceleme yazıları gelecek, Garmin 520 ile her ne kadar bıçağı çevirmiş olsanız da, yutkunarak okuyacağız yazılarınızı.

Merida emektarını da Garaj satışımıza koyabilirsiniz, açılış sizden olsun.

9. veloforum

Meslek:
    Mak.Müh.
  10. Yavuz S.

Yavuz S.

Meslek:
    Endüstri Müh.
    Merida konusunda Focus tam toplanmadan satmak istemiyorum ki bisikletten uzak kalmayayım :) İşin açıkçası hiç focus bisiklet görmedim çevremde merida trek canyon var sadece... Focus ve diğer bütün componentler şans işi oldu biraz. toplam maliyet beklediğimden düşük çıktı. (tabi daha gümrük masrafı hangi kargo bilmiyorum şimdiden 130 lira gümrük masrafı var pazartesi öğreneceğiz) Keske hepsinde Garmin gibi şanslı olsak.... şuan yolda 7 farklı Kargo var :) Bekliyorum :)

Arkadaşlar ile yaptığımız konuşmalarda 6.7 - 6.5 civarında olacağını tahmin ediyoruz açıkçası. Herşeyin (Paramın Yettiği) en hafifini aldım çünkü. Vidalar bile Titanyum olacak :) Karbon suluk vs vs.

Artık şu noktaya geldim Madem bu işi sevdim 1 senede 9001 km yol yaptım ki gerçekten bisiklet sürmeye başlamam 4-5 civarında (Daha öncesi mangal ve fotoğraf için yapılan haftada 1 günlük sürüşler) Olay 1 kere alayım artık tam alayım a geldi. Başka masraf ahh şuda olsaydı demek istemiyorum. Dura-Ace Seti alırken bile aynakolu almadım adamdan. Sırf daha çok hafifletebilirim diye ki ; Fsa Karbon aynakol 115 gr daha hafif. Fiyatıda hafif olsaydı keşke..
    Merida tam 4 aylık şuan 4200 km'de... (Tabiki değişmeyen tek kadrosu Diğer parçalar farklı kmlerde )
    P_20151005_000958_p.jpg

Di2 'ya gelirsek Arkadaşımda canyonun Di2 versiyonu var. çok sorunlu. Yolda pili bitiyor yağmurda çalışmayı durduruyor. Fazla güneş yemişse gene duruyor :) Eh malum Öğlen sıcağını kaldık mı KKTC'de 45-50 Dereceyi görebiliyoruz.. Vites geçişleri Benim Mekanik Ultegra'dan yavaş :) Yoksa aynakolsuz Di2 Benim aldığım 7900 Dura-Ace Set ile nerdeyse Aynı fiyattı ama onu seçmedim gözlemlediğim bu olaylar yüzünden. 10 Speed yeter.. ps: Zaten Jant seti 2013 model freehub'ı 11'e uygun değil. :)

HErşey üst üste binince Böyle bir deliliğe kapıldım. Sonumunz hayırlısı :)

Garmin işine gelirsek tamemen telefon Şarj Olayı yüzünden aldım. telefonla baş edilmiyor. 140 km lik sürüşte %100 den %20 lere düşüyor. artı olarak Garmin ile performans takibi ve analizi çok daha rahat ve doğru yapılıyor.

Son düzenleme: 17 Ekim 2015
    STEFANINKİ ve veloforum bunu beğendi.
  11. veloforum

Meslek:
    Mak.Müh.
    @Yavuz S. , Kıbrıs gibi küçücük bir adada, ki yarısı daha doğrusu, yılda 9000 km yapmak büyük bir olay, sizi takip ediyordum.
    Benim merak ettiğim, adanın Rum tarafına geçebiliyor musunuz? Eğer olsa oralardan çok güzel bir tur hikayesi çıkabilir.

Elektronik vitesler aslında yarışlarda çok kullanılmaya başladı, şüphesiz campy ve shimanonun zorlamasıyla yoksa hala mekanik kullanan ustalar var. SRAM in kablosuz sistemi çıktı, GCN testini izlemiştim, olumluydu. Yine de elektronik vites hobiciler için çok lüzumlu değil gerçekten.

12. Yavuz S.

Yavuz S.

Meslek:
    Endüstri Müh.
    @VeloForum Rum Tarafına geçemiyorum. Eşim Kıbrıs askeri Bundan dolayı geçiş aile olarak yasak. Geçmeyi öyle aman aman istemiyorum açıkçası. ama bu adada gidebilecek(bizim bölgemizde) her noktayı gittim. Aşağıda son 25 Sürüşün haritası var. malum Velowiever pro olmadığı için sadece 25 sürüş kaydediyor. Ama adanın en burunu (zafer burnu) andanın diğer ucu Lefke dahil arabayla bile gitmediğim noktalara gittim gördüm. Bundan dolayı birazda sıkkınlık gelmeye başladı :)

Sramın Kablosuz sistemi dehşey pahalı :) Dediğiniz gibi bizim gibi hobi kullanıcıları için benim şuan topladığım bisiklet bi lüks.
    . Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme: 17 Ekim 2015
    Emrah GÜLEZ bunu beğendi.
  13. veloforum

Meslek:
    Mak.Müh.
    Gelecek yaz bir tur planlayalım Ada da, ben de atlar gelirim. Çadırda kalırsak pahalı olmaz, 5-10 kişi belki ama yol bisikleti ağırlıklı olursa tur, yük taşıyamayız, diğer turculara yükleriz bizim eşyaları da, ohhh, serbest şekilde ver kadansı... @Taner07 yüzerek gelir zaten, biz de Konstantinopol den uçarız. @Yavuz S. , siz önden yolu gösterin yeter.

STEFANINKİ ve Yavuz S. bunu beğendi.
  14. Yavuz S.

Yavuz S.

Meslek:
    Endüstri Müh.
    @VeloForum orası kolay :) gelin yeterki ama sakın Temmuz Ağustos ayı olmasın. :) yanıyoruz burada :)

STEFANINKİ bunu beğendi.
  15. Emre Akkanat

Emre Akkanat

Meslek:
    Öğrenci
    Önümüzdeki yaz bisikletimle beraber Kıbrıs'ta olucam,umarım görüşürüz :)

STEFANINKİ ve Yavuz S. bunu beğendi.
  16. Berke

Berke

Meslek:
    Öğrenci
    Vay, sağlam bir Focus geliyor... :)

Yavuz S. bunu beğendi.
  17. Berke

Berke

Meslek:
    Öğrenci
    Bu da benden.

20150620_102932_HDR-01 (1).jpeg

18. kudret kurtcebe

kudret kurtcebe Misafir

bende yolcu oldum proxy.php6666.jpeg

19. veloforum

Meslek:
    Mak.Müh.
    @kudret kurtcebe , abi, takip edemedim, Giant le Kartepe' ye tırmandınız mı? Dişli oranları zorladı mı sizi?

kudret kurtcebe bunu beğendi.
  20. kudret kurtcebe

kudret kurtcebe Misafir

malesef 3 kez uludağda milli oldu gıant,21 km eğimde kaldım toplam 84 km etap,yalnız uludağ riskli, burada tırmanış saat 06.00 'da olmalı trafik çok yoğun ,kartepe suadiye eğimleri öyle değil,saat 05.00 'de evden çıkıyorum kartepe için ,en emniyetli yol güney yolu ekip uludağ deyince kartepe küme düştü,dişli oranları zorlamadı 50-34 arka 11-36 onlu sistem,21 km sonra,2 saat 10 dakikamı aldı 21 km eğim ,5 mola var toplamı 20 dakika

STEFANINKİ, nighthawk55 ve veloforum bunu beğendi.
  21. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi

Conti GP 4000S II lazım birde :)

image.jpg

22. Berke

Berke

Meslek:
    Öğrenci
    Scirocco gerçekten güzel jant. Güzel hava katmış.

STEFANINKİ, Yavuz S. ve Tolga Çelebi bunu beğendi.
  23. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi

Sağol hocam. Bu kadarıyla yetiniyoruz işte :)

STEFANINKİ bunu beğendi.
  24. veloforum

Meslek:
    Mak.Müh.
    O lastikler günlük kullanım için çok ideal değil bana göre, performans yarış lastikleri çünkü. Herhangi bir yarışa katıldığında OK, değiştir, yoksa 700*25 vittoria olabilir.

STEFANINKİ, Yavuz S. ve Tolga Çelebi bunu beğendi.
  25. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi

Vittoria Open Corsa mı ? 320 TPI olan ? Aralarında çok fiyat farkı yok aslında.

Sayfayı Paylaş